mekous88

Odmontování satelitu.

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda je možné aby předseda našeho bytového družstva nechal odmontovat satelit bez předchozího upozornění.Děkuji Zachoval

Nejlepší odpověď
panenka

v každém případě vás informovat měl zřejmě neví co to znamená slušnost

Další odpovědi
standa

Předseda (jakož i každý jiný člen ´vašeho´ bytového družstva) se při „výkonu“ své funkce musí řídit a respektovat:

  1. Stanovy družstva
  2. Usnesení členských schůzí, které ho můžou k různým povinnostem a pravomocem povinovat
  3. Usnesení schůzí výboru družstva
  4. Domovní řád
  5. ZÁKLADY SLUŠNÉHO CHOVÁNÍ

Respektování prvních výše uvedených 4 kategorií lze úspěšně sledovat, vyhodnocovat a přijímat případná opatření ke sjednání nápravy.

Bohužel tu pátou kategorii, a to SLUŠNOST a přisdal bych ještě zdravý rozum, tak to bohužel nelze ´násilím´ vynucovat, to buď je a nebo není.

Vy máte naštěstí právo předkládat návrhy na odvolání takovéhoto člověka, který nerespektuje Vaše společné zájmy.

Omlouvám se za zobecnění odpovědi, protože konkrétní odpověď závisí na mnoha konkrétních skutečnostech. Ale v normálně fungujícím družstvu či společenství vlastníků by se takováto věc nemohla bez vědomí ostatních bydlících stát…