Babunka

Odmocnina z 24 + odmocnina z 24 = odmocnina z 48?

Potřebuji vědět, jestli se dá takto sečíst dvě odmocniny. A pokud ne, tak jak? Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
arygnoc

nedá, takto nie.

tak, ako ste napísala:

Odmocnina z 24 + odmocnina z 24= Odmocnina z 24 + odmocnina z 24 = 2 x odmocnina z 24

jednoduchšie to nejde.

úvaha:
odmocnina z 24 je menej ako 5 (5×5=25), počítajme ale 5
odmocnina zo 48 je menej ako 7 (7×7=49), počítajme ale 7

5 + 5 <> 7 (jasné?)

Další odpovědi
Vojtěch

Výsledek je 4 KRÁT odmocnina z šesti.

Pokud obě odmocniny sečteš dostaneš 2 KRÁT odmocnina z 24. 2 KRÁT odmocnina z 24 se ale dá ještě upravit na 4 KRÁT odmocnina z šesti, neboť 24 se dá rozložit na 2.2.2.3, což je 2 na druhou krát 6. Rozdělím odmocninu z 24 na odmocnina z 2 na druhou krát odmocnina z 6. Odmocnina z 2 na druhou je 2.

ondra07

No, podle mně se to nedá.Vyjde ti úplně jiný výsledek. Prostě odmocni 24 potom ještě jednou a ty odmocněná čísla mezi sebou sečti v tomhle případě to vyjde nějakých 9,79 :)

bolak

Nedá. Odmocnina z 24 je vlastně 24 na jednu polovinu. 5 na druhou plus 5 na druhou taky není 10 na druhou. Pokud to zrovna ve škole probíráte, tak ste určitě od učitelky dostali nějaká pravidla pro počítání s mocninama a odmocninama, tak se jich drž a nevymejšlej vlastní, mohlo by to špatně dopadnout :)

arygnoc: podle mě je to taky čtyři krát druhá odmocnina z šesti, ne? to se mi zdá o trochu jednodušší :)