Pokročilý

Odmocnina z 24 + odmocnina z 24 = odmocnina z 48?

Potřebuji vědět, jestli se dá takto sečíst dvě odmocniny. A pokud ne, tak jak? Předem děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

nedá, takto nie.

tak, ako ste napísala:

Odmocnina z 24 + odmocnina z 24= Odmocnina z 24 + odmocnina z 24 = 2 x odmocnina z 24

jednoduchšie to nejde.

úvaha:
odmocnina z 24 je menej ako 5 (5x5=25), počítajme ale 5
odmocnina zo 48 je menej ako 7 (7x7=49), počítajme ale 7

5 + 5 <> 7 (jasné?)

Další odpovědi:

Bronzový

Výsledek je 4 KRÁT odmocnina z šesti.

Pokud obě odmocniny sečteš dostaneš 2 KRÁT odmocnina z 24. 2 KRÁT odmocnina z 24 se ale dá ještě upravit na 4 KRÁT odmocnina z šesti, neboť 24 se dá rozložit na 2.2.2.3, což je 2 na druhou krát 6. Rozdělím odmocninu z 24 na odmocnina z 2 na druhou krát odmocnina z 6. Odmocnina z 2 na druhou je 2.

Bronzový

No, podle mně se to nedá.Vyjde ti úplně jiný výsledek. Prostě odmocni 24 potom ještě jednou a ty odmocněná čísla mezi sebou sečti v tomhle případě to vyjde nějakých 9,79 :)

Zlatý

Nedá. Odmocnina z 24 je vlastně 24 na jednu polovinu. 5 na druhou plus 5 na druhou taky není 10 na druhou. Pokud to zrovna ve škole probíráte, tak ste určitě od učitelky dostali nějaká pravidla pro počítání s mocninama a odmocninama, tak se jich drž a nevymejšlej vlastní, mohlo by to špatně dopadnout :)

arygnoc: podle mě je to taky čtyři krát druhá odmocnina z šesti, ne? to se mi zdá o trochu jednodušší :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.