Avatar uživatele
anonym

odmítnutí doporučené práce

Jsem přihlášená na ÚP kde mi dali doporučenku do zaměstnání. Dnes jsem byla na pohovoru a nejspíš mne přijmou, problém je ten, že o prác nemám zájem, je tam velmi nízký plat, který mi nestačí ani na poplatky, můžu práci odmítnout aniž by mě z ÚP vyhodili?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5139 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

mám ten dojem, že první cca 2 nabídky odmítnout můžete; tu první zcela určitě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Bohužel vás nepotěším, ale máte smůlu. Odmítnout nabídnuté místo můžete jen z důvodů uvedených v zákoně o zaměstnanosti-je to uvedeno i v poučení, které jste obdržela.
K těmto důvodům patří např.: péče o dítě, zdravotní stav ale bohužel, jelikož vám práci nabídl ÚP, tak ten ví o vašich podmínkách a bude těžké se z toho vykroutit.
V případě, že odmítnete nabízenou práci, ÚP vás vyřadí.
Nyní čtu, že jste již byla na pohovoru, což případnou mou radu ještě stěžuje, ale snad vám pomohu.
Kontaktujte mě na email s uvedením vašeho mejlu a já vám pošlu několik rad, které zde nechci probírat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anetadela1

Já znám případ, kdy známá taky odmítla práci nabídnutou z ÚP a na půl roku ji vyloučili.
Já bych to vzala, máte 3 měsíční zkušební dobu a v této době můžete dál hledat práci a pak dát jen výpověď a přejít na novou.
Mám pocit, že pak můžete i zpátky na pracák. (aspoň já to tak před lety udělala a nebyl problém)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek