odmítnutí doporučené práce

Jsem přihlášená na ÚP kde mi dali doporučenku do zaměstnání. Dnes jsem byla na pohovoru a nejspíš mne přijmou, problém je ten, že o prác nemám zájem, je tam velmi nízký plat, který mi nestačí ani na poplatky, můžu práci odmítnout aniž by mě z ÚP vyhodili?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

mám ten dojem, že první cca 2 nabídky odmítnout můžete; tu první zcela určitě.

Další odpovědi:

Zlatý

Bohužel vás nepotěším, ale máte smůlu. Odmítnout nabídnuté místo můžete jen z důvodů uvedených v zákoně o zaměstnanosti-je to uvedeno i v poučení, které jste obdržela.
K těmto důvodům patří např.: péče o dítě, zdravotní stav ale bohužel, jelikož vám práci nabídl ÚP, tak ten ví o vašich podmínkách a bude těžké se z toho vykroutit.
V případě, že odmítnete nabízenou práci, ÚP vás vyřadí.
Nyní čtu, že jste již byla na pohovoru, což případnou mou radu ještě stěžuje, ale snad vám pomohu.
Kontaktujte mě na email s uvedením vašeho mejlu a já vám pošlu několik rad, které zde nechci probírat.

Bronzový

Já znám případ, kdy známá taky odmítla práci nabídnutou z ÚP a na půl roku ji vyloučili.
Já bych to vzala, máte 3 měsíční zkušební dobu a v této době můžete dál hledat práci a pak dát jen výpověď a přejít na novou.
Mám pocit, že pak můžete i zpátky na pracák. (aspoň já to tak před lety udělala a nebyl problém)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.