Avatar uživatele
Registrovaný

odmítnutí 60%.náhrady mzdy

Může zaměstnavatel odmítnout vyplatit zaměstnanci 60%náhradu? Jedná se o práci ve stavebnictví. Stavba byla vzhledem k počasí uzavřena. Zaměstnavatel nesehnal náhradní práci. Zaměstnanci museli zůstat doma a nyní zaměstnavatel odmítá (za tu dobu co nepracovali) vyplatit 60%. Ještě se chci zeptat co s tím, když těch 60% je méně než minimum. Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud prokazatelně nastaly tzv. překážky na straně zaměstnavatele (např. § 207 Zákoníku práce) a NEBYL JSTE PŘEVEDEN NA JINOU PRÁCI, tak je zaměstnavatel povinen Vám vyplatit náhradu mzdy ve výši nejméně 60 % průměrného výdělku.

Tato náhrada MŮŽE být nižší než je minimální mzda, ale jen do té úrovně 60%..., ale pochybuji, že by vaším průměrným výdělkem za poslední kalendářní čtvrtletí byla jen minimální mzda.

Doporučuji zaměstnavatele písemně vyzvat, aby splnil svoji zákonnou povinnost, v opačném případě můžete uplatňovat ustanovení § 56/b zákoníku práce (okamžité ukončení + odstupné)

Zdroj: http://business.center.cz/BUSI NESS/PRAVO/ZAKONY/zakonik-prac e/cast8h3.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.