Lze odmítnout vypovídat u soudu ze strachu??

Dobrý den.
Jako svědek jsem podal vysvětlení na policii, avšak mám strach vypovídat u soudu, neboť mi někdo o kom jsem mluvil zřejmě psal výhružnou sms z internetu.

Bude vůbec chtít soudce abych šel k soudu? Je možné aby soud použil pouze mé podání vysvětlení a nějak ji anonymizoval, z důvodu mé ochrany? Abych se k soudu nemusel dostavit.
Mám vážně strach.
Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Obrať se na PČR (ideálně na policistu zodpovědného za vyšetřování daného případu) a požádej o přímé spojení na něj či jím určeného ´zástupce´ (a pro identifikaci o číslo vyšetřovacího spisu - spisovou značku). V případě ohrožení jej pak kontaktuj. Pokud ti nebude chtít vyhovět, požádej o přezkoumání patřičného státního zástupce.
PČR (případně státní zastupitelství) a soud pak mají různé možnosti na tvou ochranu (podle stupně hrozícího nebezpečí).
Doplňuji:
Jen dodám - nemáš právo odmítnout výpověď (kromě definovaných případů), ale máš právo na utajení totožnosti i podoby, například.

Další odpovědi:

Stříbrný

Nejsem si jist. Nechtělo by to tu SMS policajtům ukázat?
Nikdy jsem v podobné situaci nebyl. Ale obával bych se, že pokud teď tomuto nátlaku ustoupím, budu se pořád bát co dalšího přijde.

Pokročilý

buď v klidu. Svoje zájmy můžeš hájit "všemi prostředky" tedy i lží, chceš-li.
Soud nevyjímaje
K soudu se dostav, pak jednej podle sebe

Diskuze k otázce

fotkyznovin

Znamená to tedy že mám zkontaktovat kriminální policii kde jsem vypovídal, seznámit je s tou sms, a požádat zda je možné utajit mou totožnost a podobu, po celé pokračování řízení? bylo by to takhle možné? takže ze spisu by zmizelo mé jméno a bylo by vedeno někde stranou?
Protože strach opravdu mám, ten chlap je magor a pokud bych nebyl takto chráněn tak asi u soudu využiji práva nevypovídat.

Děkuji.

Zlatý

zzzzz

Přesně tak. Neboj se zkontaktovat i státního zástupce nebo soudce.

Pokud to odmítnou, tak vždy může člověk ztratit paměť, jako třeba nejsem si jistý, nevzpomínám si atd.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.