romy

Odmita jit na prochazku

Mám fenku z útulku. Odmítá chodit na procházky. Jdu z domu a prostě se zastaví, snaží se vyvlisť z obojku a chce ist domů. Stává se to asi 20 metru od domu a teď už nekdy i před domem. Dokonce i potřeby robi u nas doma na zahradě.
Doplňuji:
Co mám delat ?

Nejlepší odpověď
anonym

má špatný zážitek z minulosti

potřebovalo by to zjistit, co se jí stalo, dle toho se dá pomoci

Další odpovědi
Berušinka

Má špatné zkušenosti, tak i když je jinde, tak se bojí.
Musíte na ní pomalu, nosit u sebe třeba na začátek pamlsky, když se zastaví zkus být v klidu, hlavně necukej! Mluv na ní, zkus jí nabídnout pamlsek a pochval jí. Jináč nevím, to bych tam musela být.