Cindy

odměna exekutora

Exekutor vydražil nemovitost, a než rozdělil výtěžek bylo rozhodnuto o úpadku. Rozdělí peníze exekutor a dostane svojí odměnu a náklady, nebo musí peníze odevzdat správci a o odměnu se přihlásit. Je to pro mne důležité, prosím, poraďte

Odpovědi
standa

Pokud účinky prohlášení konkurzu *) nastaly až po provedené dražbě a „usnesení o příklepu“ nabylo právní moci, tak VÝNOS Z DRAŽBY nemá nic společného s konkurzem a exekutorovi náleží veškeré odměny a náhrady s exekucí spojené…

*)

§ 109/4 zákona č. 182/2006 Sb.

ÚČINKY zahájení insolvenčního řízení nastávají okamžikem zveřejnění vyhlášky, kterou se oznamuje zahájení insolvenčního řízení, v insolvenčním rejstříku.