children

Odlupující se obklady v koupelně

Dobrý den, jako totální neznalec bych se chtěl zeptat na následující – mám vanu částečně obloženu nějakýma dlaždicema asi tak do výše třetiny koupelny, nad tím už je umakart. Právě tam se v jednom tom místě začalo několik dlaždic odlupovat, vypadá to už dost hnusně a tím jak na to padá voda se ten stav samozžejmě zhoršuje, takže co teď? Nikdy jsem s tím nic nedělal, takže nevím, jestli je rozumné se do toho pouštět sám. Myslíte si, že mohu nějak strhnout ty odlupující se a pak je tam znova nalepit? Nebo to bude mít za následek lavinový efekt s tím, že když oddělám ty horní, které se odlupují, začne se to rozpadávat celé? :) Díky moc za odpovědi.

Odpovědi
mzm

Napadá mě několik řešení.
Určitě odloupnout a nalepit znovu. Jinak se za to dostane bordel, plíseň a jiné fuj věci.
Podle toho, na čem to je přilepené vízt buď std lepidlo na kachle (cementové) a přilepit. Asi to nakonec bude chtít i zaspárovat asi opět cementová spárovací hmota. Dělá se ještě taková levnější,příjde mi to jako sádra, ale ta jednak hůř vypadá a je měkká – nebrat.

Pokud je kachle na něčem hladkém, můžete zkusit kachle přilepit lepidlem na zrcadla.

Taky by mohlo stačit kachle přilepit a zaspárovat silikonem. Pokud zaschne, taky drží.

karloskars4

Takže postup je jednoduchý – máš špatnou hydroizolaci – to znamená, že všechno strhej. Protože, jak se ti jednou pod kachliky dostane voda je to špatný. Až vše sundáš, tak proveď důslednou hydroizolaci. Sami jsme to jednou dělali doma a nedopadlo to dobře. Najali jsme si známého, který se žíví jako zedník a od té doby nemáme nejmenší problém.

Zdroj: http://www.nabytek-cernymost.cz/hy­droizolace-koupelny-postup/