Odlupující se obklady v koupelně

Dobrý den, jako totální neznalec bych se chtěl zeptat na následující - mám vanu částečně obloženu nějakýma dlaždicema asi tak do výše třetiny koupelny, nad tím už je umakart. Právě tam se v jednom tom místě začalo několik dlaždic odlupovat, vypadá to už dost hnusně a tím jak na to padá voda se ten stav samozžejmě zhoršuje, takže co teď? Nikdy jsem s tím nic nedělal, takže nevím, jestli je rozumné se do toho pouštět sám. Myslíte si, že mohu nějak strhnout ty odlupující se a pak je tam znova nalepit? Nebo to bude mít za následek lavinový efekt s tím, že když oddělám ty horní, které se odlupují, začne se to rozpadávat celé? :) Díky moc za odpovědi.

Odpovědi:

Napadá mě několik řešení.
Určitě odloupnout a nalepit znovu. Jinak se za to dostane bordel, plíseň a jiné fuj věci.
Podle toho, na čem to je přilepené vízt buď std lepidlo na kachle (cementové) a přilepit. Asi to nakonec bude chtít i zaspárovat asi opět cementová spárovací hmota. Dělá se ještě taková levnější,příjde mi to jako sádra, ale ta jednak hůř vypadá a je měkká - nebrat.

Pokud je kachle na něčem hladkém, můžete zkusit kachle přilepit lepidlem na zrcadla.

Taky by mohlo stačit kachle přilepit a zaspárovat silikonem. Pokud zaschne, taky drží.

Takže postup je jednoduchý - máš špatnou hydroizolaci - to znamená, že všechno strhej. Protože, jak se ti jednou pod kachliky dostane voda je to špatný. Až vše sundáš, tak proveď důslednou hydroizolaci. Sami jsme to jednou dělali doma a nedopadlo to dobře. Najali jsme si známého, který se žíví jako zedník a od té doby nemáme nejmenší problém.

Zdroj: http://www.nabytek-cernymost.c z/hydroizolace-koupelny-postup /

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.