terry

Odkvetlé květy na vánočním kaktusu je lépe odstranit (odtrhnout) nebo je mám nechat opadat a jen sebrat? Díky.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nech je zaschnout tak, aby samy odpadly .Jen tak neporaníš rostlinku .

Další odpovědi
Mapel

Netrhat, nechat odpadnout.

suaeda

Já to po ovadnutí květu opatrně otrhávám, ale jak vidím tak je to asi špatně. Když ten náš obří kaktus má taky až 40 květů. A na zemi, když zbytky květů opadají tak je pěkný svinčík.