annas

Odkud se vzala postava harlekýna? Jaký má původ toto pojmenování?

Kde se s postavou harlekýna můžeme ještě dnes setkat? Najdeme pojmenování harlekýn i v jiné oblasti?

Slova písně K. G.:
Vznáší se dál bílý harlekýn, rád věčné sliby květům šeptá…

Proč asi bílý?

Nejlepší odpověď
rynek878

zde jsou odkazy,co vše může znamenat slovo „harlekýn“

linky:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/w/in­dex.php?title=Spe­ci%C3%A1ln%C3%AD:Hled%C3­%A1n%C3%AD&se­arch=harlek%C3%BDn

Další odpovědi
vagra

Harlekýni byli původně známi jako mazaní sluhové v pestře pomalovaném oděvu.
Harlekýn byl původně zřejmě vládce podsvětí. V harlekýnech vidí někteří badatelé germánského vládce přízraků jménem Hariloking nebo Herrkönig.
Někdy bývá spojován s Alicchinem, ďáblem z Dantovy Božské komedie.
Harlekýn (něm. Harlekin, franc. arlequin, it. arlecchino) znamená „komickou postavu staré italské komedie, šaška oděného šatem sešitým z různobarevných kusů, vtipného sluhu posmívajícího se celému světu“; na představě pestrobarevnosti se zakládá přenesení jména „harlekýn“ na pestrého motýla skvrnopásníka angreštového (Abraxas grossulariata), na pestrou vlněnou látku, na pestrou zmrzlinu atp. Neobyčejně zajímavé osudy tohoto slova jsou známy od r. 1904, kdy vydal O. Driesen knihu „Der Ursprung des Harlekins“.

/za použití-http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=3348/
Doplňuji:
pro Hanulku11-
Určitě jste se překlepla-
Ten královský plášť se nejmenuje Harlekýn,ale Hermelín.
Čepice a pláště byly ušity z zimních/bílých/ kožešin hranostaje.Ty jsou vzácné,tím pádem byly dostupné jen těm nejbohatším lidem,ke kterým králové zcela určitě patřili.

Zdroj: zkráceno z-http://oko.yin­.cz/12/harlekyn/

hanulka11

harlekýn je divadelní postava /šašek/
z Itálie velmi rozšířené masky Harlekýnů/vozíme si je mnohdy jako suvenýr

harlekýn se myslím byl i plášť královský zdobený kožešinou

v písni K.G.to spíš bude přenesený význam něco hebkého bílého se vznáší

to jen můj názor

annas

Hanulko, spíš hermelín než harlekýn.