Magix.cz

Odkud se v Čechách vzalo za uši trhající slovo „ťjůb“?

Kyta mě s jeho „dresy/drezy“ inspiroval k otázce: odkud se v Čechách vzalo to za-uši-tahající „ťjůb“ namísto celosvětově vyslovovaného „tjůb“ (YouTube ) ?

--
Odkud se v Čechách vzalo to zaušitahající „ťjůb“?
Jo, souhlas, Arygnoc, třeba „voucher“ místo „poukaz“ je taky kouzelnej výblitek :( Ale je to in !

Nejlepší odpověď
arygnoc

mne trhajú uši aj markety, šopingy, akvacentrá, sinemasity, …

😉

kam sa podeli obchody, obchodné strediská, kúpaliská, kiná či biografy, …?

Další odpovědi
gecco

Magixi – ale teď si představ, že někdo „voucher“ vysloví „vušé-“…
😉

quentos

Nejen v Čechách, ale i na Moravě.
To je jednoduché, T + J v češtině splývá v Ť.
„Tjúb“ rozhodně ale není „celosvětová“ výslovnost, v Americe to čtou bez toho J, jen s přídechem po T.

Mc Merkurion

a já myslel že je to „jůtů“,měkče sem to nezaslech…

anonym

To netuším,mě vadí spíš ty zkratky lol,wau,apodobně.