annas

Odkud se k nám dostala salátová okurka a proč se považovala za zázračnou?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
vagra

Okurka prý přišla do Evropy z Indie.
Když se římské legie vydaly dobýt území za Rýnem, nevezly s sebou mnoho zásob. O ty se jim, ať už dobrovolně nebo ne, starali obyvatelé krajů, kterými procházeli. Jedno však na příkaz samotného císaře Tiberia museli vézt s sebou už z Říma. Něco jako pojízdná pařeniště. Vozy naplněné zeminou a osázené okurkami.
Vzhledem k tomu, jak byli Římané při svých taženích úspěšní, je okurka opravdu zázračná.
K nám se prý dostala právě na vozech Římanů.
Doplňuji:
Je bohatá na minerální látky a hlavně na vitamín C.

Zdroj: zkráceno z-http://www.ces­katelevize.cz

Další odpovědi
kropitko

Původní vlastí okurek je severní část východní Indie. Pěstování okurek bylo známo již před třemi tisíciletími v Indii a Egyptě. V Evropě se objevily velkoplodé okurky nejdříve ve starověkém Řecku asi v 5. století před n. l. Podobně jako u mateřské plané rostliny chutnaly jejich plody hořce. Okurky dnešního typu se začaly v Evropě pěstovat až v 16. a 17. století a postupně se rozšířily po celém mírném pásmu.

Zdroj: http://www.no­vyvek.cz/?sek­ce=maminka&pg=cla­nek&id=663

dědapetr

Původní vlastí okurek je severní část východní Indie. Pěstování okurek bylo známo již před třemi tisíciletími v Indii a Egyptě. V Evropě se objevily velkoplodé okurky nejdříve ve starověkém Řecku asi v 5. století před n. l. Podobně jako u mateřské plané rostliny chutnaly jejich plody hořce. Okurky dnešního typu se začaly v Evropě pěstovat až v 16. a 17. století a postupně se rozšířily po celém mírném pásmu.

Kerberus

Dědo Petře,postrádám odkaz.