icurusL

Odkud se bere pitná voda?

Jakto, že je vody „dost“, když je jen necelé 3% na celé Zemi.

Nejlepší odpověď
Zbynas

Pitná voda pramení z podzemních zdrojů, které se ale naopak zpět zvětšují díky dešťům. Navíc podzemních zásob vody je tolik, že to, co lidstvo odebírá, je jen napatrný zlomek, každopádně země nikdy bez vody nebude – díky vypařování z moře (sice ze slané vody, ale vypaří se jen čistá voda) a pak jinde zase spadne jako déšť. Je to takový přírodní filtr.

Další odpovědi
lexx

nevím odkud je údaj 3%, hmotnostní ? uvědom si co váží zemské jádro (Ni, Fe) a horniny, pevný povrch planety, voda je na Měsíci i Marsu, asteroidech a měsících obřich plynových planet Jupiter a dále, z dopadu ledových komet…

mosoj

A kde jsi slyšel, že je vody dost ?
Proštuduj si něco o koloběhu vody v přírodě. Právě je narušen.