martinecek20

Odkud pokud platí opencard ?

Dobrý den, zajímalo by mě když pojedu autobusem z kladna do Prahy na zličín.. odkud mi začíná platit opencard ? myslím autobusovou zastávkou..vím že když jedu vlakem tak od ruzyně mi to začíná platit..
Omlouvám se pokud to vyznělo nepochopitelně :)

Odpovědi
anonym

Určitě od Zličína – ale nikdo neví, pro jaká pásma máš OpenCard zaplacenu…
Mapy s tarifními pásmy máš třeba tady – http://www.ro­pid.cz/mapy/ta­rifni-pasma__s190x358­.html

Dochy

ještě když se podíváš na jízdní řád spoje, tak tam jsou vyznačena pásma. Pokud máš klasickou dlouhodobou jízdenku pro Prahu, pak Ti platí pro P,O,B. Mám pocit, že na Kladno Ti Pražské autobusy nejezdí, takže pokud jedeš z Kladna do Prahy musíš koupit jízdenku celou v autobuse

gobls

Jen bych dodal, že pražský kupon je označen pouze P,0. Platí ale i pro B.