Mofli

Odkud pochází zlato na Zemi?

Já jsem si vždy myslel, že zlato nějak vzniklo během vývoje Země různými chemickými reakcemi. Ale opravdu pochází zlato ze Slunce, z hvězd? Děkuji.

Nejlepší odpověď
panenka

Zde v odkaze vám zasílám kde se vzalo zlato tak se podívejte

Zdroj: http://www.zlate-mince.cz/OZ6_kde_­se_vzalo_zlato­.htm

Další odpovědi
dudu

Kazdy kousek zlata, ktery se kdy nasel na planete Zemi, pochazi z vesmiru. Zlato zde vznika v tzv. zhavych kotoucich, coz jsou vlastne jakesi naplaveniny vyhaslych hvezd.