annas

Odkud pochází úsloví „komu čest, tomu čest“ a má stále platnost?

Komu projevujete čest či úctu?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nejde ale o žádný výrobek lidové slovesnosti, autorem je apoštol Pavel, který v listu Římanům píše: „Dávejte každému, co jste povinni: daň, komu daň; clo, komu clo;úctu, komu úctu;, čest, komu čest.“

Zdroj: český jazyk a bible.doc (58,5 kB – Webové stránky zdarma – snadná

Další odpovědi
vagra

Toto úsloví platí už strašně dlouho a není důvodu, proč by nemělo platit i v současnosti.
Vážím si svých rodičů. Vážím si lidí s všeobecným přehledem, žijících s pokorou k ostatním tvorům a přírodě.
S úctou pohlížím na lidi, kteří zachraňují životy, učí děti, kteří mají ten dar a jsou schopní dělat dobro pro lidi a lidstvo.
Takovým lidem jsem schopen projevit čest i úctu.

Nepatří k nim současní nekompetentní vládci, kteří mají na svědomí rozkradání naší republiky a kteří místo aby se starali o blaho občanů, se starají především o to, jak je ještě víc okrádat a zvětšovat si, na jejich úkor, svá konta a majetky.V pos­ledních měsících neudělali pro
blaho a lehčí život svých „poddaných“ vůbec nic!