odkud pochází pohádka o Sněhurce

ve které zemi vznikla pohádka Sněhurka a 7 trpaslíků

Nejlepší odpověď
annas

Nejnovější informace o původu Sněhurky si přečtěte v odkazu.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-souvislosti-s-otazkou-v-odkazu-me-napadlo-jaky-je-puvod-pohadky-snehurka-a-7-trpasliku-myty-vymysl-ci-realita

Další odpovědi
hanulka11

Pohádka o Sněhurce vychází ze starých evropských pověstí. Mýtus o zlé čarodějnici, Sněhurčině maceše, byl v evropském kontextu pravděpodobně poprvé zaznamenán v díle francouzského kronikáře Jeana Froissarta na počátku 15. století. Froissart píše o událostech ve Francii, kdy král Karel VI. propadl šílenství a prakticky nebyl schopen vládnout. Navíc v období svých záchvatů nepoznával svou ženu Isabelu Bavorskou a tvrdil, že miluje Valentinu Visconti, což byla žena Karlova bratra Ludvíka Orleánského. U poddaných byl král velmi oblíbený, a proto se snažili najít viníka královy duševní choroby. Proto se začalo vyprávět, že nápadně krásná Valentina Visconti je ve skutečnosti čarodějnice, která tráví malé děti jedovatými jablky a vlastní kouzelné zrcadlo.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sn%C4%9Bh­urka

50centes

V nemecku byla natočená hraná