Pavel1212

Odkud pochází název: „vulkán“?

Potřeboval bych něco podrobnějšího, bylo by to jen možné. Dík 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Ze slovenské stránky Čo to znamená vulkán?
Asi před 20 stoletími se z hornatého ostrova ve Středozemním moři nedaleko Sicíliie začal valit dým a oheň. Aby si lidé vysvětlili tuto zvláštní událost, vyprávěli si o tom, že na hoře je dílna kováře římského boha Vulkána. Hovořili o tom, že mraky popela jsou dýmem z jeho pece a ohnivé úlomky lávy jsou jiskry ze jeho kování. Ostrov pomenovali Vulcano. Z tohto názvu pochází slovo vulkán-sopka.

Zdroj: www.zspodolie­.edu.sk/stran­ky/projekty/.­../sopky.ppt