manykerka

Odkud pochází mývalí kočka?

Nejlepší odpověď
beer

„Historie plánovaného chovu je tedy poměrně nedávná. Chovatelé se snaží zachovat přírodní vzhled plemene, zachovat mohutnost a robustnost plemene. Ideální mainská kočka je silná, a zdravá.“
Více zde:
http://www.ma­inecoonmajesty­.estranky.cz/clan­ky/mainske-myvali-kocky/puvod-mainskych-myvalich-kocek.html

Další odpovědi
anonym

Vzhledem k tomu, že plemeno se jmenuje Mainská mývalý kočka, tak pochází z USA.
Doplňuji:
Mainská mývalí -omlouvám se! :))

Samarak

Je to mainská mývalí – Main je v USA. Mimochodem mývalové taky