ZARA

Odkud pochází a co vyjadřuje dívčí jméno LENKA

Odkud pochází a co vyjadřuje dívčí jméno LENKA,děkuji.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Význam jména Lenka
Původ jména může být dvojí. Buď se jedná o domáckou variantu jména Helena, které má řecký původ ve slově světlo nebo pochodeň (srovnejte s Helios), nebo o zkrácenou verzi jména Magdalena — jména odvozeného od biblického místa Magdala.

Další odpovědi
panenka

JMÉNO LENKA BYLO VYTVOŘENO Z lena přesněji řečeno vzniklo tak že Významové části jména bylo převzato – l a bezvýznamová koncovka -ena např:he-l+ena magda-l+ena atd.z helena se zdomácněně a důvěrně vytvořilo zdrobněle helenka což všem bylo moc dlouhé a tak se zkracovalo až vzniklo slovo LENKA