Awen2

Odkud mi přijdou daně ??

6 let jsem pracovala jako prodavačka v Globusu a od 15 ledna 2014 jsem začala marodit se zlomenou nohou 8 měsíců tedy do konce srpna a hned jsem dala i výpověď k poslednímu srpnu a od 1. září šla pracovat do fabriky zatím přes agenturu a tam chtěly dát do konce února papír o daních co mi daly v tom Globusu po skončení poměru tak jsem jim to dala v té agentuře a čekám až mi přijdou. Ale známí mi řekl , že mi to má poslat Globus a že jestli mi ta personalistka tam udělala vyrovnání a to já právě nevím vůbec se v tom nevyznám a teď se bojím, že mi nepřijdou. A mám novou banku , kterou Globus neměl ale dnešní zaměstnání ji má a já teď nevím zda mi to přijde od Globusu či zaměstnání pod Agentury. a

Odpovědi
JájsemRaibek

Zůčtování daně provede poslední zaměstnavatel, které je splatné nejpozději ve výplatě za měsíc březen – tedy v dubnu.
Podklady pro výpočet daně jste byla povinna sehnat sama a dodat do konce února. Pokud jste tak neučinila, nebude zůčtování provedeno.

ivzez

Awen, chtělo by to přesnější vyjadřování. Jestli jste svému známému popsala situaci podobně, jako zde, není divu, že Vám odpověděl chybně (na nepřesné údaje Vám nemohl poskytnout správnou odpověď).

Jestli jste svému novému zaměstnavateli do 15. února 2015 dodala potvrzení o zdanitelných příjmech a odvedených zálohách daně od předchozího zaměstnavatele (Globus), mohl nový zaměstnavatel zahrnout do ročního zúčtování daně i příjmy z předchozího zaměstnání.

Počkejte si na výplatu za březen (měla by přijít do konce dubna), v níž byste už měla vratku daně najít.

Otázkou je, jestli Vám bude co vrátit. Nemocenské nepodléhá dani z příjmu,
takže toho za Vás Globus v roce 2014 moc neodvedl.