škubánek

Odkud bere Měsíc světlo, když tak jasně svítí na noční obloze? předem Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Měsíc sám o sobě žádné světlo neemituje. To by jsme se na Zemi usmažili. Měsíční světlo odraz slunečního světla od povrchu měsíce.

Další odpovědi
1popelka1

Souhlas, takže už jen vložím odkaz, kde najdeš další odpovědi: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-mesic-sviti

dennis15

Jistě měsíční svit je pouze odrazem svitu slunečního. Když je na měsíci den sahá tam teplota až na 100 °C. V noci klesá až na –150 °C. Vědci měsíc označují jako chladné těleso (ale určitě ne nejchladnější).

Bunnik

Neodráží světlo sluneční nebo tak něco?

pondělí

plus atmosféra působí jako křišťál a svetlo lomí a tím zvětšuje pojem svítivost.kos­monauti jej tak nevidí