369kodl

Odkoupení pozemku a SJM

Dobrý den,jako manželé jsme si dali žádost o odkoupení pozemku v blízkosti našeho domu.Nyní jsem rozvedený a ještě nemáme vypořádáno sjm.Chtěl bych vedět,jestli nyní tento pozemek po mém odkoupení spadne ještě do sjm,nebo už budu vlastník jen já.Děkuji,K.

Odpovědi
standa

Pro (ne)zařazení majetku do SJM, je kromě jiného podstatný i časový okamžik, ve kterém dochází ke změně vlastníka.

Takže pokud tento ´převod´ nabyl právní moci (=zápis do katastru) až po rozvodu, tak není podstatné, že jste ´žádost´ o převod podávali společně jako manželé.

Samozřejmě, že na kupní smlouvě musí figurovat jen vaše jméno, ale to je asi jasné, že 🙂