Džanička

Odklízení sněhu kolem kontejnerů

Kdo má na starosti a zodpovědnost odklízení nahrnutého sněhu kolem kontejnerů.Každý máme svojí popelnici a sníh si kolem ní uklízíme,ale kousek od nás jsou tři kontejnery které patří obci.Jsou tam hlavně pro chalupáře na léto,ale v zimě se také naplní.Minulou zimu je vyvezly jen dvakrát,bordel byl všude.Proto se ptám,kdo to má odklízet,aby se k nim popeláři dostali.Obec?Nebo popeláři samotní?Díky.

Nejlepší odpověď
verka

No asi technické služby. Ale věřte mi, že co si sami neuděláme, to ani nebude uklizené. Zákon nezákon, platí to jen pro občana.

Další odpovědi
rybíz

Odklízení sněhu kolem popelnic nebo kontejnerů je na jeho majiteli. Popeláři nejsou povinni si k nim dělat přístup, aby je mohli vyvézt. V takovém případě odpad prostě neodvezou. Aspoň u nás na Moravě to tak je.

martina1

Určitě majitel pozemku.ale záleží na smlouvě,kterou má obec sepsanou s popeláři.můžou mít domluvené vyvážení třeba jednou za měsíc nebo ˇméně často.Jinak s bordelem od rekreantů je to na dlouho a čistotě je člověk nenaučí,vím o čem mluvím…