Odklad kvůli tělesné vyspělosti

Dobrý den, synovi bylo v únoru 6 let, měří 106 cm, váží 15 kg. Od 10 měsíců je sledován na neurologii – komunikující hydrocefalus – vše v pořádku; dále je sledován na endokrynologii – již prodělal několik stimulačních testů, které ne zcela 100%vyjadřovaly, zda je malý díky nízké hladině růstového hormonu; já měřím 164,6 jeho otec 175, oba dva jsme vyroslti až po 15 roku. Zatím mně všichni (lékaři, ředitelka MŠ i ZŠ) říkají, že by do školy měl nastoupit, je velice šikovný, slovní zásobu má velice bohatou již od dvou let. Ale když zavedu řeč na to, že je malý, tak to mi každý řekne, zda jsem si jistá, že za ten rok nějak enormě vyroste. Vůbec nevím, co mám dělat. Můžete mi nějak poradit?

Nejlepší odpověď
quentos

výška snad proboha nemá co dělat s tělesnou vyspělostí! Ať jdou do háje s takovými kecy. Jen ho tam dejte.

Další odpovědi
Nuk nuk

Rozhodující pro nástup do školy je duševní a rozumová zralost nikoliv výška a váha. Nejsem odborník, abych mohla odhadnout nakolik je kominikující hydrocefalus překážkou k nástupu do školy, ale jsem přesvědčená, že lékaři by Vám v takovém případě jasně řekli, že by potřeboval odklad.
Pokud je ovšem vše z lékařského a psychologického hlediska v pořádku, a totéž tvdrí i ředitelka ZŠ, pak nevidím k odkladu důvod.
Když jsem nasptupvala do školy já, byla jsem možná tak malá, ne-li menší, než Váš syn a navíc jsem měla docela slušnou podváhu (tu mám dodnes), pravda, v té době byly děti průměrně menší než dnes, ale také se to bralo vážněji.
Vy a chlapcův otec, podle Vámi zmíněných údajů, také nejste zrovna nejvyšší, takže předpokládám, že to bude především dědičné.
Do tělesné vyspělosti navíc patří daleko důležitější faktory – držení těla, chůze atd. Samotný vzrůst není až tak zásadní. Takže pokud chlapci v nástupu do ZŠ nebrání zdravotní stav, vůbec bych se toho nebála.