Mili @

Odkdy vlastně fungují na našem území dopravní značky?

Nejlepší odpověď
annas

Dne 11. října 1909 byla v Paříži přijata Mezinárodní smlouva o jízdě automobily, jejíž smluvní stranou bylo i tehdejší Rakousko-Uhersko a proto úmluva platila i na českých územích.

Smlouva zavedla i první dopravní značky, které nazývala „výstražnými tabulkami“. Smluvní státy zavazovala užitím výstražných tabulek dle jednotného vzoru, který byl přílohou k této smlouvě.

Více asi uprostřed textu a dál.

Zdroj: http://eposta­.cspsd.cz/c/do­cument_library/get_fi­le?uuid=0b41db06-3a16-4c0f-a023-a15b3a42ad96&­groupId=16

Další odpovědi
hanulka11

V Československu se začalo s dopravním značením v roce 1935, reformy dopravního značení se konají v průměru každých 3–5 let a vývoj značek pokračuje doposud. Od té doby se jich zákonně ustálilo velké množství, a proto jsou zde a popsány všechny dopravní značky, aby začátečníci i dlouholetí řidiči měli přehled o veškerých jejich významech

Zdroj: http://www.dopravni-znacky.net/