Odkdy se u nás používá dopravní značka P06 ?

Odpovědi
rtepp

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­bor:P06_CZ.svg

venkovan

Myslíš tvar této značky a nebo přímo takto provedená značka.
Pokut si to vabavuji z některých starých filmů, tak asi do poloviny 70 let minulého století byla značka „Stop“ jako značka „dej přednost v jízdě“ (trojuhelník „stojící“ na vrcholu) s nápisem Stop. Potom se přešlo na tento mezinárodní tvar, protože ve zpětném zrcátku a při pohledu dozadu je tento tvar značky nezaměnitelný.
Takže dal bych okolo roku 1975 – kdy myslím začala platit nová silniční vyhláška č. 100.
Pokud ten který tvar, tak od nového silničního zákona, kdy její tvar byl uzákoněn.