maruš

Odkašlávání.

Omlouvám se za tak trochu nechutnou otázku,ale i to patří k životu.Když odkašlu a polknu,že se nic nestane? Babička tvrdí,že by se mělo vyplivávat,sa­mozřejmě do kapesníčku a v ustraní.Děkuji.

Odpovědi
anonym

Spravne by bylo , asi jak rika babicka … ale ja to neumim a kdybych to " videla " u nekoho ( i jen ta predstava ) , tak asi blinky , blinky .. osobne to vidim tak , ze by " to " melo jit z tela ven , ale kdyz to polknete , tak to take nekdy ven pujde , jen jinudy. 🙂 Neumira se na to … nebojte. -iv-

venkovan

Když to tělo vylučuje (odkašláním), tak by to mělo jít ven. Při polknutí se zpravidla dál zatěžuje organismus.
V jednom seriálu o římských císařích jednomu z císařů lékaři říkali, že jen hlupák v sobě zadržuje to co chce ven.

Deli

Někdy to prostě jinak nejde – třeba na jednání… Myslím ale, že žaludeční šťávy si s tím poradí a nic se nestane.

Terryle

Vyplivovat by se to mělo, ale někdo to prostě neumí (třeba já) nebo mu to je odporný. Pokud neodkašláváte v jednom kuse, nic moc se myslím neděje. Trošku je problém, když je toho hodně – pak může být člověku špatně od žaludku, jak ho má s odpuštěním zaplácanej soplama.