dudu

Odhalil islám právě svou pravou tvář?

Egyptský velký imám vyzval k ukřižování teroristů z Islámského státu
K ukřižování teroristů z Islámského státu, kteří upálili jordánského pilota Maáze Kasáasbu, vyzval podle BBC a ABC nejrespektovanější představitel sunnitského islámu, velký imám z káhirské univerzity Al-Azhar, šejk Ahmad Sabah.
Jordánský pilot Maáz Kasásba na jedné z fotografií před tím, než ho radikálové z Islámského státu zavraždili.
„Islám zakazuje vzít nevinnému život,“ uvedl velký šejk v nočním poselství. Dodal, že upálením pilota Maáze Kasásby porušili zákaz znetvořovat těla, který v islámu platí i za války. Podle něj si radikálové zaslouží trest smrti ukřižováním nebo useknutí paží.
Upálení odsoudil i předseda mezinárodní Organizace pro islámskou spolupráci, která sdružuje 57 muslimských zemí. Podle Ijáda Madamiho jde o „naprostou neúctu k právům zajatců, kterou vyhlašuje islám, stejně jako ke standardům lidské morálky za války”. Dodal, že je smutný, když vidí hloubku problému v některých částech Blízkého východu a i „intelektuální úpadek, politickou rozdrobenost a zneužití islámu, velkého náboženství milosti“.
Brutální akt odsoudili představitelé většiny zemí Perského zálivu včetně Spojených arabských emirátů, Bahrajnu, Kuvajtu a Kataru.
Jordánský politik Muhammad Rusan uvedl, že i lidi, kteří zacházejí s násilím, by nemuseli unést, kdyby viděli bolest muže upalovaného k smrti. Rozběsněn brutalitou křičel v televizním projevu. „Použijme stejné metody na ně. Zabíjejme jejich děti. Zabíjejme jejich ženy.“
Zdroj:Novinky

Doplňuji:
ad Pepa25:

  • při pozorném čtení textu jsem předpokládal, že každému z nás je zřejmé, že odvetné kroky – tresty, které požadují i někteří nejvýše postavení představitelé Islámu, jakoby prezentovali barbaři nacházející se přibližně na úrovni usurbátorů doby temna v Evropě.

Všem tzv. občanům naší EU, kteří odešli bojovat za ideu IS, bych ihned nejen doživotně zakázal jeho návrat, ale velmi zvažoval, zda za ním obratem neposlat také jeho celou rodinu!!

Nejlepší odpověď
arygnoc

neodhalil nič, robí to tak už 13 storočí.

islám o hovorí o nezabíjaní VERIACICH nevinných, a to sú predsa všetci (veriaci v alláha).

inak islám hovorí (citujem):

„A přáli by si (nevěřící), abyste se stali nevěřícími, jako jsou oni, a abyste byli stejní. Neberte si mezi nimi přátele, dokud se nevystěhují na stezku Boží! A jestliže se obrátí zády, pak je chyťte a zabte, kdekoliv je naleznete!"

„Zabíjejte modloslužebníky, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy!“

„A když se střetnete s nevěřícími, udeřte je do šíjí, a až jim způsobíte úplnou porážku, pevně je spoutejte!“

(zdroj: reflex.cz)

;-Q

Další odpovědi
zjentek

Pane Bože už aby to bylo!!! Už aby začali být systematicky vybíjeni vinni stejně tak, jako jsou po tisíciletí vybíjeni nevinni.
Von tam má pravdu s tím intelektuálním úpadkem ..vono po té nekonečné systematické vybíjené těch moudrejch už nám dnes zůstali jen jacísi pseudointelek­tuálové ..jacísi cipísci, že?

Doplňuji:
jo, ještě jsem chtěl říci, že ukřižovaní se mnohdy stanou svatými ..tak ať tam neblbnou ;o

Pepa25

Nejasná otázka – čím to měl „odhalit“? Tím, že autorita islámu uvedla, že

  1. „Islám zakazuje vzít nevinnému život“ a „islám zakazuje znetvořovat lidská těla“

nebo

  1. že si teroristé zaslouží trest smrti ?

Doplňuji:
Pokud bych chtěl nechutné popisy, co se má udělat pachatelům brutálních trestných činů, nemusím poslouchat nějakého šejka, stačí zabrouzdat do diskuse pod jakýchkoliv článkem v černé kronice na novinkách.cz ---

anonym

Ať se vymydlí navzájem a bude klid.Je to všechno verbeš.

ten který je

Nevěřím jim.Také si kladu otázku,proč odjíždějí na nějakou dobu z Evropy bojovat do Sýrie nebo Iráku po boku IS a proč tomu není naopak,tedy proti IS.Kurdy nepočítám.

suaeda

Pravděpodobně se dá předpokládat, že slušnější věřící islámu zejména v některých pokrokovějších arabských státech dostávají obavy, že jiné státy (kde je hlavní vírou křesťanství, buddhismus a další víry) je budou spojovat s vírou IS a spolčí se proti islámu jako takovému.

jpau

Abych uvedl na pravou míru to co teď napíšu. Nemusím Islámisty, černoušky plující do Itálie apod.

ALE
V tom co řekl ten člověk vidím celou podstatu problému. Porušil jsi korán, super, tak já ti useknu ruce, zabiju Tvoji ženu a Tvoje děti. Jaký je to rozdíl v přístupu ve srovnání s „Islámským státem“? Vždyť je to to samé, iniciované stejnou vírou, podle stejné kuchářky (korán) ale jiným výkladem (jeden výklad předkládáš ve svém příspěvku, druhý předkládá arygnoc, očividně oběma se někdo řídí). Jinak také řečeno, ten člověk kterého citují média je stejné zvíře jako ta v „Islámském státu“. Naše kultura by se měla bránit (bránit se integraci muslimů, bránit se, popř. z důvodu legitimních obav o sebe sama zaútočit na IS) ale v souladu sama se sebou by se neměla mstít (např. pokusem o genocidu muslimů apod.).

gagaga

dudu !? :((
…Vy pisete :
ale velmi zvažoval, zda za ním obratem neposlat také jeho celou rodinu!!

??
kazdy je zodpovedny jen sam za sebe..to byste mohl zavrit take celou rodina vraha, pedofila..
:(

  • iv-

Agneta

jpau >>> ""Naše kultura by se měla bránit (bránit se integraci muslimů, bránit se, popř. z důvodu legitimních obav o sebe sama zaútočit na IS) ale v souladu sama se sebou by se neměla mstít (např. pokusem o genocidu muslimů apod.)."" > no jistě, asi nenajdeš (v Evropě) nikoho, kdo by nesouhlasil, ale s tím před tím > přestaň se na jejich problémy dívat našima očima > oni tam ještě nejsou (v 21. století) a tak musí řešit na jejich úrovni (jako u nás ve středověku):D

zjentek

kolegovi duduovi k doplnění: ..komu každýmu z Vás?

zjentek

ten který je: proč to není naopak? Až jejich systém selže a bude jim veřejně lháno, tak se přidaj k protistraně a budou s tím hrdinně bojovat. Člověk se změní v sekundě, když mu otevřeš správný úhel pohledu. S tímto se teď na světě hodně manipuluje a na „ovce a berany“ to platí ;)