Pokročilý

Odeslání peněz na účet

Mám kartu české spořitelny a přes bankomat české spořitelny jsem poslal na jiný účet peníze. Nejsem si ale jistý jestli,se odešlou.

Najel jsem na kolonku "TRVALÁ PLATBA" a natukal jsem tam údaje viz obr. Kdy se mají peníze odesílat jsem nenatukal.

Pošlou se peníze dnes(zítra) na tento účet?

http://leteckaposta.cz/…

Odpovědi:

Zlatý

Trvalá platba ale znamená, že je budeš pravidelně odesílat.- to jsou tzv trvalé příkazy třeba na věci které pravidelně splácíme a k určitému datu . Trvalý příkaz si pak musíš sám zrušit -. Myslím, že jsi to zvolil špatně a zvlášť pokud jsi nezvolil datum .Lepší bude zajít zítra do spořitelny nebo tam zavolat a doladit to.

Pokud se platba neprovede, bude to pro Tebe výhoda. Nemáš tam uvedeno vlastně nic, kromě částky, čísla účtu a dne zadání příkazu. Chybí datum splatnosti, variabilní symbol, konstantní (není povinný), specifický (někde být nemusí). Takže s největší pravděpodobností nebude mít příjemce částky jak platbu přiřadit. Pokud Ti peníze z účtu odejdou, tak zavolej příjemci částky, že jsi platbu odeslal a domluv se o dalších podrobnostech.

Zlatý

Až na tu trvalou platbu je všechno v pořádku.
Peníze se odešlou na udaný účet v nejdříve možném termínu. Buď ještě ten den nebo druhý den a budou připsány na udaný účet. Pokud to není platba za fakturu, variabilní symbol není třeba. Může to být soukromý účet a příjemce ví o co se jedná. Tu trvalou platbu bych si někde ujasnil, aby se tato operace neprováděla pravidelně každý měsíc. Konstantní a specifický symbol už povinné vůbec nejsou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.