kemo

Odeslání peněz na účet

Mám kartu české spořitelny a přes bankomat české spořitelny jsem poslal na jiný účet peníze. Nejsem si ale jistý jestli,se odešlou.

Najel jsem na kolonku „TRVALÁ PLATBA“ a natukal jsem tam údaje viz obr. Kdy se mají peníze odesílat jsem nenatukal.

Pošlou se peníze dnes(zítra) na tento účet?

http://letecka­posta.cz/620885147

Odpovědi
hanulka11

Trvalá platba ale znamená, že je budeš pravidelně odesílat.- to jsou tzv trvalé příkazy třeba na věci které pravidelně splácíme a k určitému datu . Trvalý příkaz si pak musíš sám zrušit -. Myslím, že jsi to zvolil špatně a zvlášť pokud jsi nezvolil datum .Lepší bude zajít zítra do spořitelny nebo tam zavolat a doladit to.

anonym

Pokud se platba neprovede, bude to pro Tebe výhoda. Nemáš tam uvedeno vlastně nic, kromě částky, čísla účtu a dne zadání příkazu. Chybí datum splatnosti, variabilní symbol, konstantní (není povinný), specifický (někde být nemusí). Takže s největší pravděpodobností nebude mít příjemce částky jak platbu přiřadit. Pokud Ti peníze z účtu odejdou, tak zavolej příjemci částky, že jsi platbu odeslal a domluv se o dalších podrobnostech.

mosoj

Až na tu trvalou platbu je všechno v pořádku.
Peníze se odešlou na udaný účet v nejdříve možném termínu. Buď ještě ten den nebo druhý den a budou připsány na udaný účet. Pokud to není platba za fakturu, variabilní symbol není třeba. Může to být soukromý účet a příjemce ví o co se jedná. Tu trvalou platbu bych si někde ujasnil, aby se tato operace neprováděla pravidelně každý měsíc. Konstantní a specifický symbol už povinné vůbec nejsou.