peterd108

Vyplatí se odejít do Německa?

Nedávno jsem četl, že Němci mají zdarma autobusy pro děti, studenty a důchodce. Dále mají pro děti do 18 let vstupné na hrady, koupaliště také zdarma. Češi také platí vzhledem k průměrnému platu 2. nejvyšší nájemné za bydlení v Evropě. Byl jsem na dovolené v Chorvatsku. Většina Němců mělo značkové oblečení a drahy mobil v ruce. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo z vás v Německu nepracuje. Přijde mi zbytečný dělat v Česku vysokou školu, když německá prodavačka vydělá více než vysokoškolák v ČR. Česko mě fakt se*e! Jejich potraviny maji také úplně jinou úroveň. Dale některé firmy jako DM maji v Česku dražší výrobky než v Německu.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Všude je chleba o dvou kůrkách, ale když tě Česko se*e, tak jdi.

Další odpovědi
mosoj

Tak dej bacha, ať se nepo ..... ! I trenýrky jsou u nás dražší.
Nejdřív zde musíš vystudovat , že !!!!

Nuk nuk

V Německu jsem nikdy nebydlela a ani se k tomu nechystám. Mám tam ale pár známých. Nevím, co je pravdy konkrétně na Vámi jmenovaných „výhodách“, ale co vím zcela jistě, že tyhle srovnávací statistiky jsou někdy trochu mimo realitu. Ta je totiž taková, že ani v Německu nelítají pečení holubi do huby. Na ty výhody si musíte i v Německu vydělat.
Na druhou stranu, nic Vás tady nedrží, a pokud chcete žít v Německu, tak jeďte. Kde je problém?

Kepler

Život není jen o penězích a luxusu. Radši žiju skromněji a doma, než jako opovrhovaná náplava mezi arogantními fricky.

krpik

Pokud chceš a nic tě nedrží v ČR, tak proč ne. Ale nečekej , že tě všichni příjmou s otevřenou náručí a hlavně se vykašli na nějaké agentury, co vozí lidi z ČR do Německa za prací, to se nadřeš za směšné peníze, no, sice budeš mít trochu více než v ČR, ale za jakou cenu.
Všichni Němci zase bohatí nejsou. Často do Německa jezdím, tak o tom něco vím.
Podívej se na nějaké joby, co nabízí Němci, třeba tě něco zaujme. Pokud chceš mít slušnou práci tak, musíš umět dobře jazyk a být dobrý.
Pokud tam chceš dělat za 1500 euro, tak bych se na to vyprdl opravd,u to tě nechci odradit. Ale pokud fakt umíš máknout a máš chytrou hlavu, tak si tam vyděláš i 3000 euro za měsíc.
Co se týče cen, nevím, co strojí byty .Nedávno jsem byl v Kauflandu v německu a pečivo (houska) stojí cca 10 centů, což je asi 2,2 Kč. Máslo euro a jogurt myslím 29 centů. Draho tam asi není. Nevím jak hospody, tam je jídlo za 8 euro, ale to záleží na lokalitě.

eleonnore

K otázce: Kamarádka žila v Německu přes dva roky, a jak se těšila, až se vrátí! I ti údajně „multikulturní“ a tolerantní Němci do ní neustále šili kvůli ne vždy vypilované němčině, kterou jinak mluví plynule, často rýpali do jejího „východoevropského“ původu a podobně. Dřív si na Česko stěžovala, po německém dobrodružství si českou kuchyni, Čechy i české poměry pochvaluje.

A teď off topic: Evidentně nejsem jediná, kdo si myslí, že tvůj názor na životní úroveň v cizině je naivní iluze, že jsi zhýčkaný, možná i líný a že je vlastně dobře, že takovíto lidé odsud chtějí zmizet. Přesně tak jako ty uvažuje v současnosti drtivá většina ekonomických migrantů. Ne, pečení holubi opravdu nelétají do huby. Na to, aby ses v Německu uchytil, ti nestačí tam přijet s jedním eurem v kapse. Nauč se německy, zdokonal se v nějakém oboru a pak tě Němci přivítají s otevřenou náručí. Takto si pouze kverulant, který si nedokáže vážit vlastní země, ve které se mimochodem žije velmi dobře – pokud nemáš obě ruce levé.

Žiješ v zemi s jednou z nejvyšších životních úrovní na světě (20. místo podle numbeo.com). Ještě pořád se tady cítíš být nespokojený? – https://www.num­beo.com/quali­ty-of-life/rankings_by_cou­ntry.jsp

ivzez

Jen běžte,

Čechům i Čechám se odchod
nespokojence vyplatí!

ten který je

Jen abys ještě neutíkal zpět,zachránit si holý život…Tam bude ještě veselo.