BENYTA

Oddací list – kde seženu duplikát?

Jako dobrovolník chodím do nemocnice na LDN jen tak poklábosit a zvednout náladu…Paní je vdova od června, nemá nohu, nad kolenem, je jí 59 let. Vyzvedla jsem jí pro syna plnou moc pro podání žádosti o vdovský důchod a vysvětlila,co budou potřebovat. Problém je, že chybí oddací list, syn ho nemůže najít.Vdávala se před 24lety v Nymburce, ted bydlí v Rakovníku. Prosím, jak sežene duplikát, zvládne to matrika v Rakovníku? Díky předem.

Nejlepší odpověď
Hlada

Nezvládne. Musí na matriku, kde byli oddáni.

Další odpovědi
hanulka11

Při ztrátě oddacího listu se žadatel obrátí na příslušný matriční úřad, před kterým bylo manželství uzavřeno.
Předloží písemnou žádost o vydání duplikátu oddacího listu, nebo ústně nahlásí den, měsíc a rok uzavření manželství. Uhradí správní poplatek, který činí 100,– Kč. Matriční úřad vydá matriční doklad, nebo povolí nahlédnout do matriční knihy, popřípadě do sbírky listin a činit výpisy z nich

zde je žádost o duplikát

http://www.pra­ha1.cz/cps/me­dia/Zadost_o_du­plikat_oddaci­ho_listu.pdf

Na základě žádosti a zaplacení správního poplatku lze duplikát oddacího listu zaslat i poštou do vlastních rukou. …

Zdroj: vypsáno z webu