vasek700

Odcizení vozidla a ztráta smlouvy

Zdravím, bylo mi odcizeno auto, pachatele našli a chystá se s nimi soud. Nicméně jsem zjistil, že nemám kupní smlouvu. Chci se zaptat jestli mi bude stačit velký technický průkaz, kde je uvedeno že auto na mě bylo převedeno od bývalého vlastníka? Popřípadě evidují si na registru vozidel kupní smlouvy? Díky.

Odpovědi
Drap

Pokud je velký techničák na tvé jméno, tak by neměl být problém

cukrar

Vašku, nemusíte mít psanou kupní smlouvu. Klidně může být i ústní. Klidně podle právní úpravy stačí ústní smlouva.

(techničák nevypovídá o vlastnictví vozidla)

vasek700

Děkuji za odpovědi.
V techničáku jsem veden jako vlastník vozidla a je tam i uvedeno, že bývalí majitel odhlásil vozidlo na mé jméno.
Takže já nejsem podle zákona povinnen uskladňovat kupní smlouvu?
Jde mi hlavně o to aby mi neřekli, že jsem vozidlo odcizil.
Ještě jednou děkuji za odpovědi.