Wortygen

Je možné, aby slečna v 17 letech odešla od otce k příteli, který bude za 3 měsíce plnoletý?

Dobrý den,
chci se zeptat, zda je možné, aby slečna v 17 letech odešla od otce k přítelovi, který bude za 3 měsíce plnoletý.
Může policie odvést slečnu zpět k otcovi, když nebude chtít (slečna)?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, může odejít za přítelem, pokud jí to otec dovolí. Do 18 let stále rodiče odpovídají za dítě.

Další odpovědi
lota

Jen tak to asi možné není, dokonce to ani není jen tak, že by sedmáctiletá odešla k osmnáctiletému, bez souhlasu otce. Je považována za dítě, o kterém vlastně rozhodují rodiče, také za něho nesou zodpovědnost (rodičovská zodpovědnost: http://zakony­.centrum.cz/za­kon-o-rodine/cast-2)…

gecco

Možné je leccos…
Ale i „přítel“ by si měl uvědomit, že ani on není svéprávný – takže i za něj zodpovídá (a rozhoduje) jeho zákonný zástupce.
O „slečně“ ani nemluvě…
Teoreticky by takové jednání mohlo být posouzeno i jako únos…!
___
Prostě, mládeži, počkejte, až budete svéprávní…
😉

Emefej

Pokud je slečna finančně nezávislá nebo jí neplnoletý přítel z vlastních zdrojů uživí, tak proč ne.
Moje děti také měly všelijaké nápady, vždy jsem to uzavřel slovy: „Dokud vás živím, budete mě poslouchat“.

ReHu

Mám stejný názor jako Drap.