odchod do starobního důchodu

20.9.1952 budu mít při 2 dětech důchodový věk. Mám od SSSZ Praha přehled o dobách pojištění. 1.9.2000 jsem začala pracovat na ŽL a první 4 měsíce jsem neplatila soc.pojištění.Můžu doplatit (koupit) tyto měsíce před podáním žádosti o důchod? K 25.9.2011 bych chtěla odejích do starobního důchodu-splnila jsem tedy podmínku důchodového věku, dále bych chtěla do konce r.2011 ještě pracovat na ŽL na vedlejší činnost. Jak se to bude počítat?

Nejlepší odpověď
JanyOK

K dobrovolnému důchodovému pojištění se můžeme přihlásit bez uvedení důvodu na maximálně 10 let v rámci celého našeho života.
Přitom za dobu přede dnem podání přihlášky k dobrovolnému důchodovému pojištění si můžeme doplatit maximálně 1 rok.

Zdroj: http://www.duchody-duchodci.cz/do­brovolne-duchodove-pojisteni.php

Další odpovědi
mosoj

Zřejmě nebudete splňovat ty podmínky pro to doplacení. Ale vůbec bych to neřešil. Možná že je ani potřebovat nebudete. Počet roků důchodového pojištění se počítá tak, že se sečtou dny pojištění za celý život a vydělí
365. Pokud zbývá méně měsíců než 12 nepočítá se to do výpočtu. Smysl by to mělo
tehdy, kdyby vám ty 4 měsíce chyběly do těch 12 měsíců aby to byl celý rok. Pak by vám výpočet důchodu stoupl o ten započítaný rok a to je o 1,5 % z redukované měsíční mzdy.

Pokud půjdete 25.9. 2011 do řádného důchodu nemá to na Vaši činnost v podnikání žádný vliv. Jenom přejde posuzování vaší podnikatelské činnosti z hlavního pracovního poměru na vedlejší. Bez jakéhokoliv omezení.

Kdyby jste šla do předčasného měla by jste tam omezení zisku za rok někde mezi 50 – 60 ooo Kč. Přesnou výši neznám každý rok se to navyšuje. V tomto případě pokud by jste tuto
výši překročila zastaví se vám vyplácení důchodu a vyplacené důchody v tom roce by jste musela vrátit. To Vám ale nehrozí jerlikož půjdete do řádného !! důchodu.

žolik

budetemoc jít do starobního důchodu,na vás se odchod ,nemění,budou na tom hůř ,dnešní čtyřicátnici,ti mají smulu.