Poklička

Kdy je možný odchod do předčasného důchodu?

Kdy by mohla žena narozena v polovině února l958 jít do předčasného důchodu při třech dětech,šlo by aspon zjistit datum,kdy by to šlo,jestli by to vůbec šlo,děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
pusinka50

Odpověď není jednoduchá.
Mimochodem. Za každých 90 dní, kdy odejdete do předčasného starobního důchodu, se sníží předčasní důchod o 0,9%. Pokud odcházíte do předčasného důchodu více než 721 dní před řádným termínem starobního důchodu, krátí se více, a to 1,5%.

Do předčasného důchodu můžete odejít 3 roky před dovršením věku pro klasický starobní důchod.
Pro přiznání starobního důchodu (řádného i předčasného) bude v roce 2015 nutné získat 31 let pojištění, toto se až do r. 2019 každý rok o rok zvyšuje.

Tady vkládám odkaz, kde je přehledně uveden věk pro nárok na starobní důchod, je třeba si ale stránku přečíst:

http://www.na­seduchody.cz/cla­nek_45-duchodovy-vek-kalkulacka.html
Doplňuji:
Abych konkrétně odpověděla. Jste ročník 1958, 3 děti, tedy nárok na starobní důchod máte v 59 letech + 8 měsíce (říjen). Jestli máte splněná odpracovaná pojištěná léta, můžete požádat o předčasný star. důchod.

Další odpovědi
JájsemRaibek

http://www.job­s.cz/poradna/kal­kulacky/kalku­lator-duchodoveho-veku/?gclid=CI­X2vPmP4sMCFaz­KtAod5SwA9Q