horacion

Odchází mi zdroj?

Když je počítač zaplý, svítí modrá ledka. Ta se rozsvicí hned po stistknutí tlačítka ( o ) pro zapnutí pc. Poslední dobou se mi stává, že když tláčo stistknu prvně, tak se modrá ledka rozsvítí, ale hned zhasne (a tedy i PC) a nějakou dobu nejde počítač zapnout. Musím počkat třeba půl minuty, pak už to jede. Není nějaký problém se třeba zdrojem? Všiml jsem si, že když je počítač vypnutý a dám ke zdroji ucho, slyším takové tiché „praskání“ – když vytáhnu kabel z el. sítě, tak praskání přestane. To praskání se děje i v případě, že je zdroj tím svým vypínačem na 0. Kabely jsem vystřídal asi 3, těmi by to být nemělo. Zdroj je cca 4 roky starý.

Nejlepší odpověď
Hlada

Tak to je špatné. Vypadá to na víc závad. Jestli funguje síťový vypínač, tak pod napětím je jen odrušovací kondenzátor na zástrčce. Jestli v něm praská, je proražený, jiskří v něm a je velké nebezpečí požáru. Nezapínání je jiná závada. S velkou pravděpodobností některý z elytů ztratil kapacitu. Rozhodně ale zdroj v tomto stavu nepoužívejte.