Valíček

Odčervují se morčata?

Odčervuje se morče?A jestli jo, tak čím a jak poznám, že ho mám odčervit nebo je to podle věku?

Nejlepší odpověď
anonym

U morčat držených v domácnosti bych neodčervovala preventivně, ale pouze léčebně. Znamená to, že nelze ani u takových morčat zcela vyloučit napadení parazity, ale k odčervení bych přistoupila pouze při podezření na jejich výskyt. Kdyby morče hublo, mělo horší kvalitu srsti ap. nechala bych ho vyšetřit
u veterináře a přinesla bych s sebou i vzorek trusu.
Doplňuji:
K napadení může celkem snadno dojít krmením čerstvé zeleniny, ovoce, trávy ap.

Další odpovědi
beer

Dehelmintizace se u morčat provádí na základě vyšetření trusu a většinou tehdy, pokud se setkávají s dalšími morčaty, nebo při zdravotních problémech.
Vždy je potřeba vet. prohlídky, lékař stanoví postup.
Doplňuji:
Více o morčatech najdeš zde:
http://www.mor­cataodnicolet­te.wbs.cz/-VSECHNO-O-MORCATECH-informace-a-rady.html

Zdroj: Vet. praxe

anonym

No, to je vlastně taky dotaz.
Takže – odčervují se zvířata, která volně pobíhají venku a slíznou kdejaký neřád plný červů a choroboplodných zárodků. Ohroženi jsou nejvíce psi, částečně kočky (ale ty jsou pěkně mlsné).
Morčata určitě krmíš granulkami, obilím, zeleninou, suchým pečivem. Takže zde není zdroj nákazy střevními parazity. Proto nějaké odčervování nehrozí.