Odborné názvy.

Prosím nevysvětlim by mi někdo tyto názvy?

Degradační potenciál
Nesaturovaná zona
Konverze hmoty

Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
dudu

degradační potenciál – rozsah,schopnost znehodnocení.,
konverze hmoty – anihilace – přeměna veškeré hmoty v energii.

Další odpovědi
Marky71

Nesaturovaná zóna
Jedná se o zónu nad hladinou podzemní vody, v níž vlhkost w je větší než celková pórovitost n, přičemž tlaková výška z < 0. Schéma viz obrázek. V pórech horninového prostředí je zde přítomna kapalná fáze (voda) ve formě vlhkosti a plynná fáze (půdní vzduch). Pohyb kapalin se děje převážně ve vertikálním směru a pro jeho rychlost je důležitým parametrem právě obsah vlhkosti.

alespoň tohle…