Stříbrný

Odběr krevní plazmy - mám se bát?

Dobrý den, zítra chceme jít do Prahy na odběr plazmy, nikdy se mi z jehel nedělalo nějak zle ani nic podobného. Chci jít, ale popravdě mám trošku nahnáno.
Je tady někdo kdo už na odběru byl?
Četla jsem, že odebírají vlastně jen tu plazmu a zbytek vrátí zpátky do krevního oběhu - to všechno přes jednu jehlu? A jak je asi tlustá? Víc než když se bere krev u doktora? Možná hloupé otázky, ale nemůžu si pomoct... :)
Budu moc ráda za všechny odpovědi...
Doplňuji:
moc děkuju :) v nemocnici jsem byla několikrát, takže tou kanylou jste mě docela uklidnil :) představovala jsem si to horší...
ještě jednou díky pánové :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V podstatě to samé jako při odběru krve. Neni se čeho bát, nic to neni

Další odpovědi:

Zlatý

Neboj se je to jako odběr krve u doktora.
Pokud by jsi byla na operaci v nemocnici nainstalují ti podobným způsobem tzv. kanylu ( aby tě nemuseli pořád píchat) a budeš to mít celý pobyt v nemocnici. Ani ti to nepřijde, jenom to bude překážet. Takže bez problémů.

Jinak Tobě moc děkuji a všem dárcům. V současné době mně píchají injekce které jsou z krevní plazmy vyrobené.

Diskuze k otázce

Zlatý

kapka

Ello, jsem ráda, že jste jela do Prahy klidná, ale mám pocit, že jste Mosojovu odpověď o kanyle špatně pochopila. Nejedete přece na operaci, ale na odběr plazmy, který trvá něco kolem 45 minut a používá se silnější jehla, než při odběru krve.
Ale pokud chcete darovat plazmu, tak je postup takový, že se nejdříve musíte objednat na určitý termín, pak se v tom termínu jet zaregistrovat, ale plazmu Vám ještě brát nebudou. Vezmou Vám krev na rozbor a vyplníte obsáhlý dotazník ohledně Vašeho zdarví a životního stylu, také Vás změří a zváží. Musíte nejdříve projít sítem vhodných dárců. Nevezmou Vás s malou výškou, nízkou váhou, chudokrevností a podobně.
Pokud sítem projdete, zašlou Vám uvítací dopis a pak můžete každé dva týdny chodit plazmu darovat. Je to jak píšete, plazma se oddělí a krev se vrací do těla. Celkově to není prý nijak zvlášť nepříjemné. I ta silnější jehla se dá zvládnout, jen ranka může déle krvácet a bude muset být déle pod tlakem, aby přestala. Musíte před odběrem hodně pít, jinak by Vám bylo špatně /tvrdí doktor/. Ale o všem budete při registraci poučena.
Píšu ze zkušenosti kamarádky a z vlastní zkušenosti z registrace. Bohužel jsem zatím neprošla. Až po přeléčení na chudokrevnost.
Odměna pro dárce je 400,- Kč, také Vás touto částkou odmění, pokud seženete dalšího aktivního dárce. Vše jsou informace o Dárcovském centru Chodov.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.