Avatar uživatele
Ella

Odběr krevní plazmy – mám se bát?

Dobrý den, zítra chceme jít do Prahy na odběr plazmy, nikdy se mi z jehel nedělalo nějak zle ani nic podobného. Chci jít, ale popravdě mám trošku nahnáno.
Je tady někdo kdo už na odběru byl?
Četla jsem, že odebírají vlastně jen tu plazmu a zbytek vrátí zpátky do krevního oběhu – to všechno přes jednu jehlu? A jak je asi tlustá? Víc než když se bere krev u doktora? Možná hloupé otázky, ale nemůžu si pomoct… :)
Budu moc ráda za všechny odpovědi…
Doplňuji:
moc děkuju :) v nemocnici jsem byla několikrát, takže tou kanylou jste mě docela uklidnil :) představovala jsem si to horší…
ještě jednou díky pánové :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Ella

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, kapka, fcoop, Wang, MA-SU-KA před 4536 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

V podstatě to samé jako při odběru krve. Neni se čeho bát, nic to neni

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Neboj se je to jako odběr krve u doktora.
Pokud by jsi byla na operaci v nemocnici nainstalují ti podobným způsobem tzv. kanylu ( aby tě nemuseli pořád píchat) a budeš to mít celý pobyt v nemocnici. Ani ti to nepřijde, jenom to bude překážet. Takže bez problémů.

Jinak Tobě moc děkuji a všem dárcům. V současné době mně píchají injekce které jsou z krevní plazmy vyrobené.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petrovskalui

Docela by mě taky zajímalo, jak se po tom kdo cítíte? Já jsem četla že odměny jsou teď 800 nebo den vlna v práci je to tak? Nevíte?

Avatar uživatele
Renikled

Ano, můžete si vybrat jestli chcete dostat finanční odměnu těch 800 korun nebo jestli chcete den volna v práci. Já si většinou beru tu finanční odměnu, protože nechci zatěžovat svého zaměstnavatele tím, že bych nepřišel do práce. Ale asi je to i podle druhu zaměstnání no. Já chodím pravidelně darovat do caraplasma .cz Líbí se mi jejich přístup a hlavně tak člověk má díky tomu pořád přehled o svém zdravotním stavu.

Avatar uživatele
kapka

Ello, jsem ráda, že jste jela do Prahy klidná, ale mám pocit, že jste Mosojovu odpověď o kanyle špatně pochopila. Nejedete přece na operaci, ale na odběr plazmy, který trvá něco kolem 45 minut a používá se silnější jehla, než při odběru krve.
Ale pokud chcete darovat plazmu, tak je postup takový, že se nejdříve musíte objednat na určitý termín, pak se v tom termínu jet zaregistrovat, ale plazmu Vám ještě brát nebudou. Vezmou Vám krev na rozbor a vyplníte obsáhlý dotazník ohledně Vašeho zdarví a životního stylu, také Vás změří a zváží. Musíte nejdříve projít sítem vhodných dárců. Nevezmou Vás s malou výškou, nízkou váhou, chudokrevností a podobně.
Pokud sítem projdete, zašlou Vám uvítací dopis a pak můžete každé dva týdny chodit plazmu darovat. Je to jak píšete, plazma se oddělí a krev se vrací do těla. Celkově to není prý nijak zvlášť nepříjemné. I ta silnější jehla se dá zvládnout, jen ranka může déle krvácet a bude muset být déle pod tlakem, aby přestala. Musíte před odběrem hodně pít, jinak by Vám bylo špatně /tvrdí doktor/. Ale o všem budete při registraci poučena.
Píšu ze zkušenosti kamarádky a z vlastní zkušenosti z registrace. Bohužel jsem zatím neprošla. Až po přeléčení na chudokrevnost.
Odměna pro dárce je 400,– Kč, také Vás touto částkou odmění, pokud seženete dalšího aktivního dárce. Vše jsou informace o Dárcovském centru Chodov.

před 4536 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek