cinda

Od živnosti na pracák

Končím s živností jako zedník,chci jít na pracák,ale nevím z čeho mi vypočítají podporu,když jsem měl daně na nulu,neví nekdo jak to funguje? Děkuji

Nejlepší odpověď
panenka

Můj manžel dělá zednickou na žl taky je nulový když měl před dvěma lety málo práce na živnostenském si přerušíl živnost odhlásíl se na zdravotním ,socialním a od úřadu práce první 3 měsíce dostávál zhruba už si to moc nepamatuji 1735 kč a pak po 3 měsících částku 1340 kč.Musel si pak ještě zajít na úřad městský kde se vyplácí částky do životního minima aby mu to doplatily.
Pak se v Březnu znovu k živnosti přihlásil a podníka do ted

Další odpovědi
Jambalaya

Na pracák musíte doložit potvrzení od sociálky, kde budete mít uvedenou dobu pojištění, podle toho se bude ÚP řídit ohledně nároku na dávky. Pokud máte nulový příjem, pak se vám bude pravděpodobně počítat podpora ze životního minima.