Od roku 1999 eviduje spol. Paegas, později T-Mobile vůči mě (nebo za mnou, či jak) dluh...

Od roku 1999 eviduje spol. Paegas, později T-Mobile vůči mě (nebo za mnou, či jak) dluh, v září 2001 rozhodl Český telekomunikační úřad, že to musím zaplatit, soud pak v srpnu 2003 nařídil výkon rozhodnutí prodejem movitých věcí a následně v listopadu 2004 stejný soud zastavil výkon rozhodnutí pro zánik práva prekluzí, poté jsem byl informován o postoupení pohledávky vymáhací firmě, která mi nechala exekučně zaplombovat nemovitost a to letos v březnu. Nedošlo tam k promlčení? Je rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu bráno jako přerušení promlčecí lhůty? Přece jen zmíněný dluh je z roku 1999. Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
V listopadu 2004 soud zastavil exekuci, protože prošvihli termín, ale předpokládám, že vymahačská společnost podala u soudu nový návrh (zatím mi domů nic nepřišlo, jen jsem s nima mluvil tf na základě zápisu v katastru) a mě jde o to promlčení (jestli vznést námitku promlčení a jak se to dělá :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Přiznám se,že odpověď neznám,ale napadlo mne, co kdybyste třeba svůj dluh zaplatil?Nevyřešilo by to Vaše problémy? :-))

Další odpovědi:

Zlatý

Platí-li rozhodnutí soudu z listopadu 2004, jedná, jedá se v dalších popsaných krocích o protiprávní jednání. Vše si ověř.

Bronzový

Jestli to prekludovalo, tak jste v suchu, ale nebylo to spíše promlčení? Protože dluh neprekluduje. Jinak rozhodnutím státního orgánu (soudu) se od vydání rohodnutí začíná počítat nová destiletá promlčení lhůta... (tzn. vy prohrajete soud 1.9.2001 a až 1.9.2011 na vás může být podán návrh na výkon rozhodnutí...

Diskuze k otázce

mico.maco

Kdybych to zaplatil, tak je to vyřešené, ale dá se to vyřešit i bez zaplacení??

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.