pizlicka

od.r 2014 ma vyjit novy zakon,o vraceni daru.pokud dar prodam,jak jej obdarovany muze zadat zpet?

novy zákon o vraceni daru plati od r,2014 pro všechny obdarovane,nebo jen pro ty,co budou obdarovani od nového roku?mam v tom zmatek.dekuji.
Doplňuji:
http://magazin­spotrebitele.cz/da­rovaci-smlouva-nemovitosti-osvobozeni-od-darovaci-dane-9-4-2013-2014/

Nejlepší odpověď
autacek

Pošli odkaz na paragraf a zákon co myslíš, ne co „jedna paní povídala“.
Doplňuji:
Ok, tak pokud myslíš nový občanský zákoník (možnost žádat vrácení daru je ale i v tom současném), tak se to bude v případě, že již dar nemáš, řešit finanční náhradou ve výši ceny obvyklé. Prostě to z tebe dostane v nejhorším i exekutor.

Jinak, doporučuji si přečíst i přechodná a závěrečná ustanovení zákona, aby bylo jasno jak a podle kterého zákona se bude kdy pistupovat. http://finance­.idnes.cz/prechod­na-ustanoveni-noveho-obcanskeho-zakoniku-fbh-/pravo.aspx?c=A120731­_124005_pravo_vr

Další odpovědi
marci1

http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/vraceni-daru-v-nove-uprave-aneb-odvolani-pro-nouzi-a-nevdek-91453.html

pizlicka

a ma darce nejakou lhutu,k vraceni daru???nikde to tam nevidim.

autacek

Lhůta k vrácení daru by měla být přiměřená, pochopitelně že nedojde-li ke shodě obou účastníků, tedy dárce a obdarovaného, ve finále celou záležitost bude muset řešit soud a ten určí i lhůtu.

Dřív bylo vrácení daru více méně jen o dobrých mravech, nyní k tomu přibyly i další důvody, jako třeba finanční tíseň dárce, apod., no abych tě uklidnil, s novým zákonem se budou muset vyrovnat a popasovat všichni, a odborníci se s tím vyrovnávají s otazníky již druhý rok… :(