Avatar uživatele
Registrovaný

Od ledna 2008 jsem pobírala podporu v nezaměstnanosti,ted již přes rok pracuji mám nárok na novou podporu v nezam.? jana

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

ANO !

Opakovaně máte nárok na podporu v nezaměstnanosti tehdy, pokud jste pracovala nebo vykonávala jinou výdělečnou činnost alespoň 6 měsíců poté, co Vám byla vyplácena předchozí podpora.

p.s. ale není lepší se spíše zajímat o to, jak si práci udržet ?

---------

DOPLNĚNA:

To 1popelka1:

Pro opakované získání podpory stačí skutečně odpracovat následných 6 měsíců...
(§ 49/1 zákona o zaměstnanosti - viz zdroj)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zamestnanost /cast2.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Stando, mám dojem, že 6 měsíců už neplatí, nyní je povinných 12 měsíců, aspoň mi to tvrdily kamarádky, co jsou na pracáku.

Každopádně Anonym pracuje už přes rok, takže podporu dostane.

Taky bych si hleděla toho udržet si práci, zvlášť v dnešní době.

Doplnění: aha, vidíte. Zřejmě ten rok platí jen pro absolventy, kteří nemají ještě nic odpracováno. A nebo jsou dotyčné kamarádky na úřadě práce špatně informované. Každopádně díky za opravu, Stando ;)


Avatar uživatele
Zlatý

ANO , mate narok na podporu v nezamestnanosti.
-Protoze posledni podporu jste pobirala pred vice jak 6 ti mesici
-a za posledni 3 roky(dodnes) mate odpracovano(byla jste zamestnana) minimalne 1 rok(je jedno jestli na jednom miste nebo na vice mistech dohromady)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.