Rozamunda

od který doby se vyrábí těhotenské testy ?

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku se nedá jednoznačně odpovědět. Záleží na typech testů. Chce to projít celou historii – zkoušky atd.. Dovíte, jak se postupně testy dostaly do domácností.

http://www.te­hotenske-testy.net/teho­tenske-testy-historie-cz.html

Historie těhotenských tesů spadá do 1350 p .n. l. Jedny z prvních záznamů o těhotenském testu s použitím moči můžeme nalézt již v dokumentech ze starověkého Egypta. Papyrus popisoval test ve kterém žena, která se domnívala že je těhotná, po několik dní močila na semena ječmene a pšenice: „Pokud ječmen vyrostl, znamenalo to chlapečka. Pokud vyrostla pšenice, znamenalo to holčičku. Pokud nevyklíčilo ani jedno semeno, žena nebyla těhotná.“ Testování této teorie v roce 1963 prokázalo, že v 70ti procentech moč těhotné ženy způsobila vzrůst, zatímco moč netěhotné ženy a muže ne. Učenci to shledali jako zřejmě první test ke zjištění neobvyklé látky v moči těhotné ženy a spekulovali, že zvýšená hladina estrogenu v moči mohla být klíčem k jeho úspěšnosti.

Několik článků v American Journal of Public Health uvedlo, že zdraví veřejnosti by lépe posloužilo, kdyby si průměrný spotřebitel mohl koupit domácí těhotenský test a použít jej spolehlivě v jeho vlastním domě.

Na konci roku 1977, Test Ranného Těhotenství byl připraven pro americký trh. (Protože vyvstaly požadavky na specifické formulace na obalu a další detaily na poslední chvíli, vzniklo zpoždění mezi schválením FDA a dostupností pro širokou veřejnost.)

V roce 1978 byl Test ranného těhotenství popsán veřejnosti v časopise Mademoiselle: „Za vašich $10,“ uvádí článek, „dostanete měřící soupravu, sestávající z ampulky čité vody a testovací trubičky společně s dalšími věci… stejně jako lékařské kapátko a průhledný plastový držák pro testovací tubičku se zešikmeným zrcátkem na dně.“ Test zabral dvě hodiny, a byl více přesný na pozitivní výsledek (97%) než na negativní (80%). Výhody, psal Mademoiselle, obsahující „máte soukromí a nemusíte čekat několik týdnů na potvrzení od doktora, což vám dává šanci, pokud jste těhotná, začít o sebe pečovat…nebo uvážit možnost včasné interupce.“ (Mademoiselle, April 1978, p. 86)

Braní testů domů, které začalo v roce 1979 a článek v Family Planning Perspectives, obojí chránilo soukromí žen, které nemusely chtít, aby jejich doktor věděl, že jsou sexuálně aktivní a dávalo jim novou možnost převzít péči nad svým vlastním zdravím.

Výzkum pokročil a byly prováděny vzdělávací kampaně, které měly upozornit na důležitost kyseliny listové v ranném těhotenství a varovat před různými riziky, nebezpečími a alkoholem, která vedou k poškození plodu.

od 1990
Pokroky v technologii těhotenských testů zahrnující vývoj nových typů protilátek a
použití štítků s enzymy namísto radioaktivních.

Další generace domácích těhotenských testů byla uvedena na trh a schválena FDA. Na místě tenkého modrého proužku nyní indikátor zobrazí buď slovo „pregnant“ (těhotná) nebo „not pregnant“ (ne-těhotná).

annas

Teď si čtu, co jsem okopírovala, a zjišťuji, že jsou v textu pravopisné chyby.