Eloška

Od kterého roku se v českých zemích platí korunou?

Od kterého roku se v českých zemích platí korunou? Z hlediska historie je to teprve nedávno, co koruna nahradila tzv. zlatkový systém, kdy se při nákupech platilo zlatými nebo krejcary.
Doplňuji:
MOŽNOSTI :

  1. 1848
  2. 1892
  3. 1918

Odpovědi
Tombik

Trochu tě musím opravit. JE to celkem dlouho, co se platilo zlatými a krejcary. Českou korunou se platí od roku 1993.

Doplněno:Tak to nemyslíte českou korunu. Jinak myslím že je to možnost B nebo C. Bohužel si nejsem jist.

standa

„d“ je správně, protože to bylo v r.1919 🙂