Zvědavý

Od kterého roku byli v Československu zavíráni Židé??

za 2. sv. války? díky

Nejlepší odpověď
gecco

Už před druhou světovou válkou – v Sudetech už v roce 1938…
Pokud jde o transporty z protektorátu, pak první byl vypraven v říjnu 1941.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/ct24/ar­chiv/1442755-zide-v-protektoratu-a-slovenskem-statu

Další odpovědi
led

V Československu za 2.svetovej vojny neboli zatváraní Židia pre svoju príslušnosť k židovskému národu, pretože v tom čase jeho územie bolo rozdelené na dva štátne celky Protektorát Čechy a Morava a Slovenský štát. Na Slovensku platil v tej dobe protižidovský zákon. V Protektoráte platili nariadenia a zákony Veľkonemeckej ríše, miestami zmiernené českými zákonmi.