lukino185

Od kterého města je Labe splavné ?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste pro ktré lodě je Labe splavná.

Labská vodní cesta

  • od říčního km 973,5 (Kunětice) po říční km 951,2 (nadjezí zdymadla Přelouč),
  • od říčního km 949,1 (2,080 km od osy jezu Přelouč) po říční km 726,6 (státní hranice se Spolkovou republikou Německo), včetně plavební dráhy vymezené na vodní ploše Velké Žernoseky plavebními znaky

Z plavebního hlediska lze Labe rozdělit:

úsek – kanalizované Labe z Mělníka do Chvaletic – splavný pro celou plavbu
úsek – kanalizované Labe z Chvaletic do Vrchlabí – splavný pro sportovní lodě
úsek – kanalizované Labe z Mělníka do Střekova – splavný pro velkou plavbu
úsek – regulované Labe ze Střekova na stát. hranice – splavný pro velkou plavbu

.https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_sle­dovan%C3%BDch_­vodn%C3%ADch_ces­t_v_%C4%8Cesku

Další odpovědi
jáára

tuším od Pardubic, ale 100% si jistej nejsem

ivzez

Pro kánoe, kajaky, …
± od Vrchlabí.