venkovan

Od konce příštího roku má vzniknout nový TV kanál na ČT pro děti.

Ponechme programy pro děti jako takové, ale co byste uvítali za programy pro dospívající mládež (14–26 let tedy převážně studující a zakládající rodiny)? Řekl bych, že vůdči ní máme velké dluhy, v médiích to vypadá, jako by tato generační skupina nebyla (s výjimkou výkonnostních sportovců a černé kroniky). A k naší škodě, protože jak znám, je tam hodně šikovných mladých, kteří by si zasloužili pozornost a podporu společnosti.
Doplňuji:
Drap: Skoro nesouhlasím s tím, že by v ekonomické gramotnosti nemoly média pomoci. Řekl bych, že právě v této oblasti by mohla hrát větší úlohu než dosud hrají. Jednak umět se orientovat v nabídkách služeb, znát práva spotřebitele, domácího rozpočtu, pravidel a rizik úvěrů, pojištění by předešlo mnoha tragediím mladých rodin, zničení snů studujících apod. Ale mělo to být zábavné, respektive už ve školách téměř v úrovni znalosti mateřského jazyka.

Nejlepší odpověď
www

Má vzniknou nový kanál, ČT3, pro ty nejmenší, počínaje Večerníčkem atd.
Pokud máš na mysli kanál pro mládež, ten tu zatím není, i když by mohl být. Už jen proto, že hudebních je pro ně spousta, praktického nic. Pošli námět new řediteli ČT!
Dobrá úvaha 🙂 !

Další odpovědi
Drap

Větší část studujících a zakládajících rodiny mají starostí s tím aby přežili a aby se byli schopni uživit a něco málo zbudovat. Televizní kanál, i kdyby byl jenom pro tuto cílovou skupinu, tak to nevytrhne a nijak zvlášť jim nepomůže

kapka

Venkovane, myslím, že pár takových pořadů o spotřebitelských právech, o finanční gramotnosti už je, ale nejsem si jistá, jestli jsou cílovou skupinou právě dospívající a mladí dospělí. Tedy, jestli je takové pořady zrovna zajímají. Nemají větší úspěch hudební pořady a pořady o pc hrách? Nevím, možná dnešní mladé házím do jednoho pytle…

Ale ve školách to chybí, to je bez diskuse. Člověk se tam naučí nazpaměť spoustu nesmyslů, ale do života ho škola moc nevybaví. Nedozví se, kam se obrátit, když se dostane do jakýchkoli sociálních problémů, nedozví se o prevenci. Byla bych ráda, kdyby se to změnilo.

Vlk-Gabriela

Prima Cool je televizní stanice zaměřená na mladé lidi.