Agneta

Od kolika stromů na zahradě je to les? A od jaké velikosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Les se liší od zahrady klasifikací půdy. Pokud je jistá parcela a je vedena stále jako zahrada, tak na ní může růst třeba 100 , dvacet metrů vysokých smrků a je to stále zahrada. Před nedávnem jsem byl na parcele, která je vedena jako les, a byl na ni pouze jeden stom/ z poloviny ulomená bříza/ a několik keřů

Další odpovědi
annas

Podle toho, co se považuje za les.
Podle odborníků je les nejen souvislý porost jehličnatých a listnatých stromů ,ale rostlinné společenstvo o různých výškách, tzv. porostových patrech – od mechů, křovin, až po koruny stromů.

Takže nezáleží na počtu „neovocných“ stromů, ale vzhledu plochy..

Až na malé výjimky jsou i byly u nás lesy vysazovány uměle za účelem ochrany půdy a hlavně těžby dřeva.

Jak uvádějí odborníci, k vybudování kusu krajiny s lesem a loukou jstačí plocha 1 000 m2.

„V zásadě platí: čím větší a pestřejší plocha, tím lépe… Je tedy jasné, že opravdový les se do běžné zahrady prostě nevejde, ale na „kousek“ lesa to stačit bude. Pokud tedy máte na zahradě místo, se kterým si tak trochu nevíte rady, je zde i tato možnost: uvažujte o kousku vlastního lesa. Mezi taková problematická místa patří špatně přístupné a strmé svahy, ostré a úzké rohy a vzdálené strany. Výborně se vyšší stromy uplatní i jako pohledová clona nebo bariéra proti nepříjemným větrům.“

http://mujdum­.dumabyt.cz/ru­briky/zahrada/les-na-vlastni-zahrade_2182.html

anonym

Na zahradě není les, ale sad!

anonym

Dle jisté lesnické definice je za les považováno území (lesní porost), v němž rostou dřeviny (stromy), které dorůstají minimální výšky 5 metrů a zápoje korun alespoň 25 % . zdroj Wikipedie

Kryšpín

Děda má zahradu o rozloze11 tisíc metrů a má na ní 800 set stromů od výšky 5 metrů do 25 metrů z části bříz, smrků, borovic a líp a je to vedeno jako zahrada